KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12916538
nr 1291 6538
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Akvarell, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "Bärgningen av Wasa 1960". Signerad. Motivet: 17x22 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:05:15
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg